27
So, Lut

"Tamte dni, tamte noce 2"? Są szanse na sequel!

fot. materiały prasowe

Rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Call me by your name" czy polskie "Tamte dni, tamte noce" mają szansę na drugą część? Wszystko się może zdarzyć, bo reżyser nie wyklucza sequelu i przemyca strzępki informacji między zdaniami!

"Tamte dni, tamte noce" zostały odebrane świetnie przez widzów. Na szczególne słowa uznania poza obrazem zasługuje też muzyka. Historia miłosna została opowiedziana w wyjątkowy sposób, a wielu widzów płakało w salach kinowych wraz z Elio. Podczas tegorocznej gali Oscarów film zdobył statuetkę w kategorii "scenariusz adaptowany". Film "Tamte dni, tamte noce" oparto na wydanej w 2007 roku powieści André Acimana "Call Me by Your Name".

Wersja książkowa historii różni się od tej zekranizowanej głównie tym, że mają inne zakończenia. To co zostało zaprezentowane w filmie nie jest końcem miłosnej historii. Ciągnie się ona jeszcze przez dwie dekady. I właśnie na dalszej części ma opierać się sequel.  - Może z czasem będziemy mogli opowiedzieć więcej historii o tych ludziach -  powiedział jeszcze w zeszłym roku magazynowi "Gay Times" Luca Guadagnino i dodał - Rozmawiałem z Andre o tym i tak, Andre jest gotowy.

Call Me By Your Name 2: Kiedy zostanie wydany?

Biorąc pod uwagę, że "Call me by your name został wydany tylko na DVD i Blu-ray, mamy kilka lat, aby jeszcze poczekać na ich kontynuację.

Jednak podczas ceremonii rozdania Oscarów w 2018 roku reżyser Luca Guadagnino ujawnił, że rozpoczęły się pierwsze etapy tworzenia drugiej części. - Już wymyślam historię z André Acimanem, a stanie się to pięć lub sześć lat później - powiedział reżyser USA Today. - To będzie nowy film, inny ton.
Luca dodał, że muszą sfinalizować scenariusz, nad którym obecnie pracują, zanim rozpoczną jakiekolwiek prace związane z rejestracją obrazu. Sądząc po tej wypowiedzi sequel może mieć swoją premierę w 2019 roku.

Call Me By Your Name 2: Kto zagra, jaka tematyka, jaki czas?

Luca Guadagnino zdradził, że zarówno Armie Hammer, jak i Timothée Chalamet powrócą do drugiej części. Przy okazji wiadomo, że nie było prowadzonego castingu do sequelu, zatem może się w nim pojawić znaczna ilość aktorów znanych z pierwszej części. Biorąc pod uwagę chemię jaka była pomiędzy Olivierem i Elio kontynuacja może być ciekawa, ale może też okazać się, że te połówki po rozłące już tak do siebie nie pasują.

W książce kolejne dwadzieścia lat, które dotyczą głównych bohaterów nie są już tak intensywne, jak czas wspólnie spędzony w lecie. Jednak reżyser prawdopodobnie będzie chciał się skupić na innym okresie niż lata 80-te. Pierwsza część "Tamtych dni, tamtych nocy" osadzona jest w 1983 roku, czyli tuż przed tragiczną epidemią AIDS i HIV w społeczności LGBTQ. Reżyser zasugerował, że sequel może zostać osadzony pieć lat później, czyli w 1988 roku. Kryzys związany z AIDS i HIV może być ważną częścią fabuły lub nawet jej filarem - Myślę, że będzie to bardzo istotna część historii - powiedział Guadagnino "The Hollywood Reporter". Dodał jednocześnie - Jeśli pierwsza część to opowieść o dojrzewaniu i stawaniu się młodym człowiekiem, może następnym rozdziałem będzie to, jaka jest pozycja młodego człowieka na świecie, czego on chce - i co pozostało kilka lat później. Taki emocjonalny cios, który uczynił go tym, kim jest?

Filmowiec Luca Guadagnino również drażnił się, że sequel raczej nie pojawi się na włoskiej prowincji, a zamiast tego zobaczymy dwie postaci podróżujące razem - Oni pojadą dookoła świata -  powiedział, potwierdzając, że część historii zostanie umieszczona na wschodnim wybrzeżu Ameryki.

 

autor: Maciej Januchowski

 

źródło: materiały prasowe/ US Today / The Hollywood Reporter/ Gay Times