19
Pn, Kwi

Blondyn z Big Brothera do kiboli z Białegostoku: "Dla was teraz, ku...a, jedna wielka tęcza"

fot. Blondyn/Facebook

Rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Blondyn z Big Brothera postanowił odnieść się do wydarzeń jakie miały miejsce w Białymstoku podczas Marszu Równości. W swoim video zawarł przesłanie do "mięśniaków, którzy tak bardzo walczyli o swój honor". 

 To jednak nie jedyny uczestnik wznowionego show, który postanowił potępić przemoc i agresję kiboli. Wcześniej na swoim instagramie głos w sprawie zabrała Justyna Żak, która mieszka w Białymstoku. 

To co stało się w Białymstoku komentowałam już na instastories, ale wciąż żyję tymi emocjami. Wiem, że wspiera mnie wiele osób ze środowiska LGBT. Wasze wiadomości, historie, refleksje poruszyły mnie to łez. Żałuję, że tego dnia nie mogłam tam być i wspierać Was. Przepraszam Was za to! Jednocześnie, Ogromnie, przeogromnie wstyd mi się przyznać, ale przeszło mi przez myśl "całe szczęście, że mnie tam nie było", bo idąc w marszu ryzykowałabym własnym życiem i zdrowiem. A tak być nie powinno! Nikt nie powinien bać się bycia pobitym, podpalonym, oplutym, obrzucanym kamieniami za bycie sobą, za mówienie głośno o swoich poglądach! . Podziwiam wszystkich, którzy mimo strachu przyszli, podziwiam za ogromną odwagę i waleczność- to dzięki Wam jest nadzieja na zmiany. Ja po fakcie mogę już niewiele, ale robię tyle ile mogę, przynajmniej nagłaśniając sprawę i dzieląc się moimi przemyśleniami. To co działo się na ulicach mojego rodzinnego miasta mnie przeraża. Nawet jeśli z jakiegokolwiek powodu nie zgadzasz się z drugim człowiekiem- porozmawiaj z nim, poznaj, przekonaj się czy rzeczywiście jest Twoim wrogiem, wrogiem Twojego dziecka. Podnieś dyskusję zamiast cegły, którą ciśniesz w drugiego człowieka tylko dlatego, że jest inny. Nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiej agresji, atakowania dzieci, kobiet, kogokolwiek! Możemy się ze sobą nie zgadzać, ale zawsze powinniśmy się szanować.
Łączę się w bólu ze wszystkimi poszkodowanymi, ale także z tymi bojkotujący marsz równości, bo jak smutnym, cierpiącym wewnętrznie trzeba być człowiekiem aby mieć w sobie tyle złości. Obyście odnaleźli miłość i Boga, do którego tak chętnie się odwołujecie. Kochaj bliźniego jak siebie samego. Nienawiść nie zaprowadzi nas nigdzie.

https://www.instagram.com/p/B0OKQsOin4S/

(Maciej Januchowski)