29
Śr, Cze

Andrzej Seweryn zagra drag queen w nowym serialu Netflixa (video)

fot. materiały prasowe

Rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowy polski miniserial Netfliksa ma roboczy tytuł "Królowa". W tym tygodniu ruszyły do niego zdjęcia. W obsadzie Andrzej Seweryn, którego będziemy mogli zobaczyć w dragu.

W obsadzie "Królowej" znalazły się również Maria Peszek i Julia Chętnicka. Serial reżyseruje Łukasz Kośmicki. Jednak to Seweryn będzie tu główną postacią, a nawet dwoma. Serial będzie bowiem opowiadał o emerytowanym krawcu Sylwestrze, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, aby realizować się w Paryżu. Wieczorami jest drag queen Lorettą.

- Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością - czytamy w zapowiedzi serialu.

Maria Peszek zagra córkę Sylwestra, która nigdy nie poznała swojego ojca. W rolę jego wnuczki wcieli się wspomniana już Julia Chętnicka. 

Miniserial "Królowa" ma składać się z czterech odcinków. Autorami scenariusza są Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki. Serial ma mieć premierę w 2022 roku. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Andrzej Seweryn (@andrzejseweryn_official)

(Maciej Januchowski)