19
Wt, Lis

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Senator z Gniezna Robert Gaweł podczas spotkania we Wrześni  w Wielkopolsce odniósł się do postulatów społeczności LGBT+ m.in. w temacie związków partnerskich. Starający się reelekcję kandydat PiS-u nie szczędził słów.

- Mianem europejskości ma być to czy będą w Polsce związki partnerskie, a może kiedyś adopcje dzieci. Niech nas pocałują w tyłek! - mówił Gaweł i dodał - W Polsce żadna mniejszość nie może mieć specjalnych przywilejów.

Słowa padły podczas spotkania z mieszkańcami Wrześni. Uczestniczyło w nim kilkanaście osób. O sprawie poinformował portal Wrzesnia.info.pl.

------------------

KOMENTARZ:

Robert Gaweł bez wątpienia zasłynął tym, że współuczestniczył w znakowaniu grobów powstańców wielkopolskich. I chwała mu za to! Jednak szczucie na innych ludzi, tylko po to by zdobyć kilka głosów od radykalnych homofobów jest, delikatnie mówiąc,  słabym zagraniem. Najpierw należałoby się dokształcić w temacie postulatów społeczności LGBT+ w Polsce. Jestem przekonany o tym, że poza może dwoma nie ma Pan pojęcia o problemach osób nieheteronormatywnych. Sprowadza Pan to do aktu seksualnego. Być może za sprawą swojego kolegi z NIK-u Mariana Banasia i burdelu, który mieścił się w jego nieruchomości.

Warto też zapamiętać, że "drugi sort", "zboczeńcy" czy "dewianci" jak to Pana środowisko lubi nazywać porządnych obywateli, składają sie na Pana pensję. Rozumiem, że jak kasa na konto wpływa, to nie jest ważne z czyjego portfela pochodzi. Senator nie jest kimś, kogo ludzie mają po dupie całować. No chyba, że lubią, mają takie potrzeby, to mogą spełnić Pana pragnienie. 

Proponuję, by postarał się być Pan dobrym czlowiekiem. Myślącym i empatycznym człowiekiem. Nie o gębie pseudochrześcijanina. Nie pieskiem, którzy szczeka, bo tak kazał prezes. Twarz i tyłek ma się tylko jedne. A jedno i drugie jest dość czyłym punktem. 

(Maciej Januchowski)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Jeden z najgłośniejszych dokumentów ostatnich lat już w najbliższą środę 11 września będzie miał swoją poznańską premierę w poznańskim Kinie Muza. Pokaz z udziałem reżysera - Tomera Heymanna odbędzie się w ramach 8. Festiwalu Kultury Żydowskiej Simchat Chajim. Film od 26 października dostępny będzie również online - w serwisie www.outfilm.pl.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

5 września w Złotych Tarasach odbyło się spotkanie prasowe z Martyną Wojciechowską. Podróżniczka promowała 11. sezon "Kobiety na krańcu świata". W najnowszej serii odwiedzi m.in. Koreę Południową, Meksyk, Izrael, RPA, Indie oraz Senegal. - Sięgnęliśmy po nowe zagadnienia, dość kontrowersyjne. Chcemy mówić o rzeczach aktualnych, o tym, co jest ważne dla nas dziś, przede wszystkim o tolerancji, szacunku, otwartości na drugiego człowieka. Zajęliśmy się tematem trzeciej płci i tolerancji osób ze środowiska LGBT oraz ekologii - zdradziła Martyna. - Świat nie przestaje mnie zaskakiwać. Z roku na rok coraz więcej rzeczy mnie zaciekawia, fascynuje i coraz więcej dostrzegam tematów, które warto zaprezentować i pokazać - dodała.