09
Cz, Lip

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sieci zadebiutował właśnie tegoroczny hymn Borås Pride 2020. Jego twórcą i wykonawcą jest Polak, Kuba Jasiecki!

"Ray of light" czyli "Promień światła" tytuł piosenki Kuby, która stała się hymnem wydarzenia w Borås w Szwecji. Pride w mieście liczącym nieco ponad 60 tysięcy mieszkańców zaplanowany został od 6 do 8 sierpnia. Program, z którym możecie się zapoznać TUTAJ jest bogaty i różnorodny. Zaplanowano występy artystów, projekcje filmów czy spotkania związane z literaturą, a to tylko niewielki procent atrakcji. 

Wracając jednak do piosenki "Ray of light". Jak się okazuje powstała ona zupełnie naturalnie i bez problemów. - Obudziłem się pewnego dnia i usłyszałem całą melodię. Gotową. Od samego początku do końca - zdradza artysta i dodaje - Nigdy mi się nie zdarzyło.

Utwór jak i teledysk powstały w międzynarodowym składzie. W warstwę muzyczną zaangażowany był Michael Casey. - Chcieliśmy, aby piosenka sprawiała, że ​​czujesz się lekki jak bryza i czujesz, że świecisz jasno jak Promień Światła, którym jesteś codziennie, bez względu na przeszkody - przyznaje Kuba Jasiecki. Ponadto w produkcją piosenki zajęli się Przemek Grzelak, Wiesław Grzelak (który odpowiadał za mastering) oraz Marcin Grzella. Z kolei teledysk stworzyli Szwedzi. Byli to Bart Fórman, Damian Grien, Agness Buchert, a pomagała im Natalia Niedziela. 

Zarówno utwór jak i teledysk są lekkie i przyjemne. Muzyka bardzo szybko wpada w ucho (zanim napisałem ten tekst wysłuchałem piosenki już ze 120 razy). Kuba przede wszystkim sukcesywnie wysyła w świat kolejne swoje numery. Rytmy, jakimi operuje w swoich utworach są idealne na rynek szwedzki. Wpisują się w tamtejszy pop. Jednak i w Polsce artysta ma swoich fanów. W minionych latach wielokrotnie można było zobaczyć go na polskich scenach, choć od około dekady na stałe mieszka w Szwecji. Tam w 2014 roku wyszedł za mąż za Szweda. 

(Maciej Januchowski)

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Grupa młodych ludzi zorganizowała spontaniczną akcję „Tęczowe disco” przed Pałacem Prezydenckim. Uczestnicy tańczyli z tęczowymi flagami. Organizatorzy napisali na stronie wydarzenia, że „to odpowiedź na podpisanie 'Karty rodziny' przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wydarzenie ma na celu wsparcie społeczności LGBT”.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

– Dzięki panu prezydentowi Dudzie wiadomo, że wszyscy homoseksualiści w Polsce zamierzają najechać nasze rodziny. Bohaterski nasz pan prezydent nie boi się stawić temu czoła – mówił Szymon Hołownia na spotkaniu z mieszkańcami Goleniowa w województwie zachodniopomorskim. Bezpartyjny kandydat na prezydenta zakpił z prezydenta Andrzeja Dudy, który w ramach swojej kampanii podpisał "Kartę rodziny".

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Burza w Rypinie (woj. kujawsko - pomorskie) po przyjęciu przez radnych Samorządowej Karty Praw Rodzin. Dokument uznany za dyskryminujący w całym województwie przyjęła tylko ta miejscowość. Na dodatek uzasadnienie uchwały jest homofobiczne i wprost nawiązujące do zapisów znajdujących się w uchwałach anty-LGBT. 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

- Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana na poczet aktualnej polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana - te słowa padły podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Wypowiedział je były więzień Marian Turski. 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Orientacją seksualną nazywamy konglomerat różnych rodzajów pociągu do danej płci: emocjonalnego, romantycznego i seksualnego. Odkąd istnieje ludzkość, istniały też osoby, których orientacja seksualna odbiegała od szeroko pojętych "norm społecznych", powodując określone zachowania emocjonalne i seksualne, które często spotykały się z niezrozumieniem, a nawet wrogością ogółu. Chociaż czasy się zmieniają, społeczność ta, określana obecnie mianem LGBT, jest nadal różnie postrzegana, wywołując reperkusje społeczne, religijne, a nawet polityczne. Poprawie sytuacji nie pomagają też liczne, często bardzo krzywdzące mity o LGBT, powielane przez środowiska przeciwne osobom o innej orientacji seksualnej.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Matka jest tylko jedna - stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny. Wyrok potwierdza interpretację istniejących przepisów, na którą powołał się urząd stanu cywilnego, odmawiając transkrypcji brytyjskiego aktu urodzenia, w którym jako rodzice dziecka figurują dwie kobiety. Chodziło o sprawę chłopca urodzonego 4 lata temu w Londynie. Zgodnie z wyrokiem NSA, dziecko - choć po matce odziedziczyło polskie obywatelstwo - nie może dostać polskiego dokumentu tożsamości i numeru PESEL.

- Matka i ojciec - tylko takie określenia zna polskie prawo. Prawo polskie nie zna instytucji związków jednopłciowych. Nie dopuszcza zatem rodziców jednej płci – wyjaśnił Jacek Chlebny, sędzia NSA. Do sprawy po stronie kobiet przyłączył się Rzecznik Praw Obywatelskich. Jego przedstawicielka argumentowała, że w podobnych sprawach powinno się interpretować przepisy uwzględniając dobro dziecka i w taki sposób, aby unikać dyskryminacji.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Senator z Gniezna Robert Gaweł podczas spotkania we Wrześni  w Wielkopolsce odniósł się do postulatów społeczności LGBT+ m.in. w temacie związków partnerskich. Starający się reelekcję kandydat PiS-u nie szczędził słów.

- Mianem europejskości ma być to czy będą w Polsce związki partnerskie, a może kiedyś adopcje dzieci. Niech nas pocałują w tyłek! - mówił Gaweł i dodał - W Polsce żadna mniejszość nie może mieć specjalnych przywilejów.

Słowa padły podczas spotkania z mieszkańcami Wrześni. Uczestniczyło w nim kilkanaście osób. O sprawie poinformował portal Wrzesnia.info.pl.

------------------

KOMENTARZ:

Robert Gaweł bez wątpienia zasłynął tym, że współuczestniczył w znakowaniu grobów powstańców wielkopolskich. I chwała mu za to! Jednak szczucie na innych ludzi, tylko po to by zdobyć kilka głosów od radykalnych homofobów jest, delikatnie mówiąc,  słabym zagraniem. Najpierw należałoby się dokształcić w temacie postulatów społeczności LGBT+ w Polsce. Jestem przekonany o tym, że poza może dwoma nie ma Pan pojęcia o problemach osób nieheteronormatywnych. Sprowadza Pan to do aktu seksualnego. Być może za sprawą swojego kolegi z NIK-u Mariana Banasia i burdelu, który mieścił się w jego nieruchomości.

Warto też zapamiętać, że "drugi sort", "zboczeńcy" czy "dewianci" jak to Pana środowisko lubi nazywać porządnych obywateli, składają sie na Pana pensję. Rozumiem, że jak kasa na konto wpływa, to nie jest ważne z czyjego portfela pochodzi. Senator nie jest kimś, kogo ludzie mają po dupie całować. No chyba, że lubią, mają takie potrzeby, to mogą spełnić Pana pragnienie. 

Proponuję, by postarał się być Pan dobrym czlowiekiem. Myślącym i empatycznym człowiekiem. Nie o gębie pseudochrześcijanina. Nie pieskiem, którzy szczeka, bo tak kazał prezes. Twarz i tyłek ma się tylko jedne. A jedno i drugie jest dość czyłym punktem. 

(Maciej Januchowski)