27
So, Lut

Homofob z Polski pobił brutalnie Brytyjczyka. Trafi za kratki na 10 lat!

fot. mat. policyjne, facebook.com/BuzzFeedUKNews

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pochodzący z Polski Kamil Ś. brutalnie pobił Brytyjczyka. Homofob z kraju nad Wisłą zgodnie z wyrokiem sądu trafi za kratki na 10 lat.

Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku w Londynie. Chris Ver Haest szedł ulicą ze swoim znajomym. Zachowywali się w stosunku do siebie bardzo przyjacielsko. Ver Haest jest zadeklarowanym gejem, natomiast Adam, jego znajomy, jest heteroseksualny. Kamil Ś. zauważył ich zażyłą relację i zaczął atakować. Najpierw słownie wykrzykiwał homofobiczne hasła po polsku, a później zaczął kopać Brytyjczyka. Ten upadł na ziemię. W szale Polak pobił również towarzysza Chrisa. - Kopał moją prawą nogę. To nie było zwykle kopnięcie, ale precyzyjne i destrukcyjne, tak, jakby była to wyuczona, specjalna technika - opisywał to 36-latek na portalu BuzzFeed. 

 

 

Pobity brutalnie Brytyjczyk trafił do szpitala. W wyniku napadu prawdopodobnie nigdy nie odzyska pełnej sprawności. Złamania jakie powstały podczas kopniaków zadawanych przez homofoba z Polski okazał się bardzo poważne. Zdaniem lekarzy mogą one skutkować m.in. problemami z kostką, grozi mu także zapalenie kości i stawów. Mężczyzna odwołał swoją przeprowadzkę do Madrytu, gdzie miał zacząć pracę jako nauczyciel. Aktualnie musiał przenieść się do przyjaciół i przejść na zasiłek dla bezrobotnych.

Kamil Ś. w Wielkiej Brytanii mieszka od 3 lat. Podczas procesu mówił, że zauważył dwóch mężczyzn idących ulicą, a ich "gesty i sposób poruszania były typowe dla kobiet". Jak twierdził, zachowywali się jak "cioty". Sędzia prowadzący sprawę ocenił, że pobicie było przestępstwem popełnionym z powodów nienawiści "Stwierdził pan, że są homoseksualistami i z tego powodu ich zaatakował. To było przestępstwo popełnione z nienawiści".

Sąd skazał 29-letniego Kamila Ś. na 10 lat więzienia.

 

źródło: BuzzFeed