16
So, Sty

Poznańska grupa Stonewall kwestowała w ramach WOŚP. Uzbierali niezłą sumę! (video)

fot. FB/Stonewall

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowali dorośli i dzieci, znani i nie znani. Nie zabrakło również środowisk LGBT, w tym grupy Stonewall z Poznania.

Grupa Stonewall nie po raz pierwszy włączyła się we wspólne zbieranie pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznańskie środowisko LGBT bardzo aktywnie włącza się w różnego rodzaju akcja charytatywne. Poza WOŚP tworzą również Szlachetna Paczkę. W tym roku poznańscy wolontariusze z tęczowymi flagami zebrali 16 464,74 złotych.

Niestety podczas kwesty zdarzyły się również nieprzyjemne sytuacje. Jak przyznał na Facebooku Arek Kluk, tęczowi wolontariusze doświadczyli "kilka przypadków debilnych komentarzy z kategorii: "pedały" lub "są gdzieś normalni wolontariusze?". Na szczęście były też i takie sytuacje, gdzie orientacja nie miała znaczenia "Były też pączki, które dostaliśmy od jednej starszej pani z poleceniem pójścia na kawę i ugrzania się. No i oczywiście dużo zaciekawionych spojrzeń, ale najważniejsze to być widocznym i dać się poznać dlatego namawiamy Was do podobnych tęczowych aktywności przy kolejnych finałach WOŚP i nie tylko!" - dodał prezes Grupy Stonewall.