16
So, Sty

"Kobiety wszystkich płci - łączmy się", czyli 8 Marsz Równości w Łodzi

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po raz ósmy ulicami Łodzi przejdzie barwna demonstracja zrzeszająca ludzi wszelkich maści i rodzajów, których łączy przekonanie, że wszyscy są równi.21 kwietnia będziemy maszerować i krzyczeć, że wszyscy jesteśmy kobietami, czcząc tym samym pamięć Polek, które dokładnie wiek temu wywalczyły prawa obywatelskie i przeciwstawiając się sztucznym podziałom prawnym, kulturowym i społecznym.

Przejdziemy wzdłuż naszej pięknej Piotrkowskiej, będzie nas dużo i będziemy dobrze się bawić, mimo iż klimat polityczny w naszym państwie zupełnie temu nie sprzyja. Władza musi wiedzieć, że nie będziemy cicho, bo chcemy żyć w kraju demokratycznym, otwartym na różnorodność i szanującym prawa człowieka. Choć będziemy tańczyć, chociaż tego jednego dnia pozwolimy sobie być razem w akceptującej, przyjaznej atmosferze, to nie zapominamy, po co tak naprawdę tu przyszłyśmy.

Chcemy zamanifestować nasze wartości i polityczne postulaty. Jako kobiety wszystkich płci, a upraszczając – jako ludzie żądamy zapewnienia i zagwarantowania nam elementarnych, fundamentalnych praw.

LISTA POSTULATÓW (tutaj: http://tiny.pl/gk68c)

Nadszedł najwyższy czas, by nasze postulaty stały się rzeczywistością. Dlatego przyjdźcie na 8 Marsz Równości w Łodzi. Pokażmy, że jest nas dużo, że jesteśmy, że się nie poddamy. I że w kwietniu wszystkie jesteśmy kobietami!

Trasa tegorocznego marszu podana jest w poście w wydarzeniu. Spotykamy się na Starym Rynku i idziemy aż do Piotrkowskiej 217, gdzie odbywać będzie się Street Food Festival, gdzie każda z uczestniczek pochodu będzie mogła uzupełnić straty kaloryczne związane z przemarszem.

Drogę umilać nam będą dźwięki samby dzięki uprzejmości Samba Łódź - Escola Popular oraz muzyka od nagłośnienie.info.

 

źródło: Facebook/ Fabryka Równości