19
Pn, Kwi

Monika Rosa: "Do Polski po wyborach wróci normalność i przyzwoitość: równość małżeńska i związki partnerskie"

fot. Facebook/Monika Rosa/ Jakub & Dawid

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poseł Monika Rosa, po skandalicznych słowach Jarosława Kaczyńskiego opublikowała na swoim profilu na Facebooku list do prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Rosa pisze, że "Do Polski po wyborach wróci normalność i przyzwoitość: równość małżeńska i związki partnerskie".

Prezesie drogi!
Do Polski po wyborach wróci normalność i przyzwoitość: równość małżeńska i związki partnerskie.

Moim marzeniem jest i wiem, że je podzielacie, by para chłopaków czy dziewczyn mogła chodzić za rękę, okazywać sobie uczucia i nie bać się, że zostanie zaatakowana.

Państwo musi kibicować miłości. Miłość nie ma płci. "A kiedy państwo staje na drodze miłości, należy to prawo zmienić" - powiedział brytyjski premier David Cameron. Lider Partii Konserwatywnej.

Nie naszym zadaniem jest mówienie ludziom, jak mają żyć. Naszym zadaniem jest takie tworzenie prawa by ludzie czuli się bezpieczni i szczęśliwi.

Nikt nie ma żadnych moralnych, boskich czy ludzkich przewag by mówić które dorosłe osoby mogą zakładać rodziny, kochać się i mieć dzieci a które nie.

Dlatego składamy ustawę o związkach partnerskich - pierwszy krok do budowy silnego poparcia dla idei równości małżeńskiej. Wprowadzamy instytucję prawa rodzinnego - związki partnerskie - które zawrzeć będą mogły dwie dorosłe osoby, niezależnie od płci. Osoby te będą traktowane jako osoby najbliższe, będą mogły dziedziczyć po sobie, otrzymywać informacje o zdrowiu pacjenta, nosić wspólne nazwisko, przysposobić dzieci partnera.

Około miliona osób żyje w związkach jednopłciowych. W takich rodzinach wychowuje się ok. 50 tysięcy dzieci.

Wierzę, że w końcu w Polsce ta miłość będzie chroniona i szanowana. Bo nie ma lepszej i gorszej miłości.

 

źródło: Facebook/Monika Rosa

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jarku lub Dżarku, ogarniją swoją kuwetę [List do Jarosława Kaczyńskiego]