16
So, Sty

Jakub i Dawid: "Dobra zmiano - Dziękujemy". To nie jest miłe i słodkie video!

fot. Youtube.com/JAKUB & DAWID

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowa twarz Jakuba i Dawida. Youtuberzy w swoim nowym filmie powiedzieli co sądzą o "dobrej zmianie". Zrobili to śpiewająco, a właściwie rapująco.

Tym razem nowa produkcja Jakuba i Dawida nie jest stricte związana z tematyką LGBT. W filmie "Dobra zmiano - Dziękujemy" pada wiele gorzkich słów pod adresem obecnie rządzącej ekipy. Panowie wśród wielu zarzutów wymieniają m.in. ograniczanie wolności, kolesiostwo, niekompetencje nominatów partyjnych, zmienianie historii czy niedostrzeganie potrzeb niepełnosprawnych i dojenie państwa. Jakub i Dawid zwracają również uwagę na hipokryzję rządzących z Prawa i Sprawiedliwości czy będących z nimi w porozumieniu innych partii politycznych. Obrywa się również prezydentowi Andrzejowi Dudzie, które nazywają "wyróżniającego się niemocą". Jednocześnie w tekście youtuberze mówią wprost, że nie chodzi o to, by do władzy powróciła Platforma Obywatelska.

Jesteśmy Polakami, inwestujemy w ten kraj nasz czas, nasze pieniądze, naszą młodość i energię. Tu tworzymy nasz dom i nie potrafimy stać bezczynnie, patrząc na to co się dzieje. Tzw. „dobra zmiana” to jest polityczna Sodoma i Gomora z niezaspokojoną żądzą publicznego gwałtu zbiorowego na najświętszych wartościach państwa prawa, czyli WOLNOŚCI I DEMOKRACJI. Dziś zawłaszczane są sądy, a my oglądamy zdjęcia, na których Policja bije ludzi na ulicach i przecieramy oczy ze zdumienia, że to się dzieje naprawdę. Nie bądźmy obojętni. - napisali na swoim profilu w mediach społecznościowych Jakub i Dawid.

"Dobra zmiano - Dziękujemy" ma mocny przekaz. Chłopacy celnie punktują działania Prawa i Sprawiedliwości, zwracając uwagę na ważne dla obywatela sprawy, które PiS próbuje zdeptać lub udawać, że nie ma problemu.

 

Maciej Januchowski