19
Pn, Kwi

Jakub & Dawid do ministra Błaszczaka: "dopóki życie Pana otoczenia przypomina stajnie Augiasza, lepiej jest po prostu zamilknąć"

fot. instagram/ Jakub i Dawid

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Słowa ministra Mariusza Błaszczaka o "sodomitach" idących w Marszach Równości i domagających się respektowania swoich praw wkurzyły wiele osób. Nie tylko tych związanych ze społecznością LGBT+. Jednak tęczowy głos w tym przypadku jest również mocny. Wśród komentujących sytuację znaleźli się Jakub i Dawid, od roku małżeństwo, choć w Polsce ich związek nadal jest "nielegalny".

Jakub i Dawid zwrócili m.in. uwagę na to, że minister pobiera publiczne pieniądze, a na jego pensję składają się nie tylko wyznawcy PiS-u, ale również osoby ze społeczności LGBT. W swoim wpisie w mediach społecznościowych zwrócili również uwagę na znaczenie "sodomitów", które leży w wykładni Kościoła Katolickiego, a przez ministra chyba nie do końca zostało dobrze zrozumiane. Panowie postanowili również przedstawić przykłady "sodomitów" z otoczenia ministra Mariusza Błaszczaka.

- Marta Kaczyńska – córka Lecha Kaczyńskiego; trzykrotnie mężata, w ustaleniu ojcostwa dziecka musiały pomóc badania DNA, po których okazało się, że jej pierwszy mąż nie jest ojcem ich córki. (za „SE.pl”)
- poseł Mariusz A. Kamiński – porzucił żonę z długami i małymi dziećmi (za „FAKT”)
- poseł Stanisław Pięta – gorliwy katolik, który wdał się w romans z kochanką poznaną na miesięcznicy (za „FAKT”)
- senator Waldemar Bonkowski – zabrał swoją kochankę na miesięcznicę (za „WPROST”)
- poseł Łukasz Zbonikowski – oskarżony o użycie siły wobec żony, bronił go Jacek Sasin mówiąc: „Romanse się zdarzają” (za „FAKT” i „Radio Zet”)
- Jacek Kurski – po 20-tu latach wziął rozwód, aby związać się ze swoją podwładną (za „FAKT”)
- Piotr Szeliga – działacz Solidarnej Polski szantażowany przez prostytutkę, z której usług korzystał (za „NaTemat”)
- ś.p. Przemysław Gosiewski – dwie, do dziś skłócone ze sobą żony

 

Jakub i Dawid w swoi wpisie odrobili lekcję z religii i w dosadny sposób wypunktowali brak wiedzy ministra Błaszczaka w sferze, która jest mu ponoć bliska, czyli wiary chrześcijańskiej. Jako tak gorliwy katolik, Błaszczak powinien znać Biblię na pamięć, w końcu tak często on i jego partyjni koledzy powołują się na przywiązanie do swojej wiary.  "Zatem dopóki życie Pana otoczenia przypomina stajnie Augiasza, lepiej jest po prostu zamilknąć. (...) to, że wasza władza obróci się w pył jak Sodoma i Gomora, nie mamy wątpliwości." - w mocnych słowach kończą swoją wypowiedź Jakub i Dawid.

 

Maciej Januchowski

 

 

Przeczytaj również:

M. Januchowski, PrideNews.pl: "Błaszczaki, Wachowiaki i inne Molskie prawdy i miłości nie powstrzymają"

Minister Błaszczak o Marszu w Poznaniu: "Parada sodomitów" (video)