01
So, Paź

Doda o wierze i wspieraniu społeczności LGBT: "Mogę chodzić i do kościoła, i na parady"

fot. youtube/ Grabari.pl

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Mogę chodzić i do kościoła, i na parady gejów" - powiedziała Doda. Wokalistka i producentka filmowa nie szczędziła też szczegółów z życia sprzed lat.

Doda była kolejnym gościem cyklu "#Zorientowani" prowadzonego przez dziennikarza Piotra "Grabari" Grabarczyka. Rozmowa toczyła się głównie wokół dawnego życia wokalistki i producentki filmowej. Doda opowiadała m.in. o swoim związku z kobietą. Jak przyznała były już na etapie zaręczyn, jednak amor sprawił, że zakochała się w mężczyźnie. Jej zdaniem to było trudne rozstanie, szczególnie dla jej ówczesnej partnerki. Grabarczyk przypomniał też wyznanie Dody, kiedy Karolina Korwin Piotrowska zapytała ją wprost o to "czy jest biseksualna". Dziennikarz dopytywał czy w związku z tą deklaracją poniosła poważne straty.

Nie mogła zabraknąć również tematu związanego z działalnością Dody na rzecz społeczności LGBT. Wspomniany został m.in. jej udział w Paradzie Równości w Warszawie, podczas którego wokalistka zrobiła furorę swoim strojem. Dziennikarz zauważył, że są osoby, które chciałby aby Dorota określiła się po jednej albo po drugiej stronie, czyli albo jest blisko Kościoła albo sympatyzuje ze społecznością LGBT. "Nie muszę się wpisywać w konkretny wzór, który sobie ktoś wymyślił w głowie na mój temat. Codziennie mogę robić coś innego, bo jestem wolnym człowiekiem" - powiedziała artystka i dodała - "Mogę chodzić do i kościoła, i na parady gejów". Osoby myślące w ten sposób Doda określiła jako "biednych ludzi samych wrzucających się w jakieś kategorie, szuflady".

 

Maciej Januchowski

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jakub & Dawid do ministra Błaszczaka: "dopóki życie Pana otoczenia przypomina stajnie Augiasza, lepiej jest po prostu zamilknąć"