09
Cz, Lip

Prezydent Lublina uległ wojewodzie i zakazuje Marszu Równości!

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina zakazuje Marszu Równości i kontrmanifestacji środowisk narodowych. Jak tłumaczy mogą one zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców.

Wcześniej o zakaz dla Marszu Równości w Lublinie wnioskował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Wzywał on prezydent Lublina do zakazania tęczowej manifestacji. Włodarz miasta nie widział jednak wcześniej przesłanek do odwołania marszu. We wtorek (09.10) Krzysztof Żuk postanowił jednak nie zezwolić na Marsz Równości. Odmowę manifestacji otrzymały również środowiska narodowe, które chciały spotkać się w kontrze. Prezydent swoją decyzję argumentuje nie tylko opinią policji, ale także wznioskami, które wyciągnięto podczas spotkania w siedzibie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego UM Lublin.

https://kurierlubelski.pl/marsz-rown- Podczas rozprawy administracyjnej przekazane zostały informacje o możliwości wystąpienia zagrożeń dla uczestników wymienionego zgromadzenia. Nadto, jak wynika z przekazanych informacji bardzo prawdopodobny jest przyjazd do Lublina dużej grupy osób mających na celu zakłócenie zgromadzenia. Wezwania do działań, w tym noszących znamiona czynów zabronionych ukazały się w przekazach internetowych - czytamy w piśmie Krzysztofa Żuka. 

Organizatorzy Marszu Równości w Lublinie mogą się jeszcze odwołać od decyzji prezydenta Lublina do Sądu Apelacyjnego. Mają na to 24 godziny. 

 

Maciej Januchowski