28
Pn, Wrz

USA. Neonazista oskarżony o zabójstwo 19-letniego geja

Od lewej: Samuel Woodward (sprawca), Blaze Bernstein (ofiara)

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Samuel Woodward z Newport Beach w Kalifornii został oskarżony o zabójstwo 19-letniego Blaze Bernsteina. Ofiara była gejem pochodzenia żydowskiego. Oskarżony nie przyznaje się do winy. 

Mężczyzna podejżewany jest przez śledczych o morderstwo na tle nienawiści. Na jego komputerze oraz w mediach społecznościowych zabezpieczono ślady świadczące, że jest on neonazistą. Treści jakie znaleźli śledczy dają podstawy do wyciągnięcia wniosków, że Samuel Woodward to osoba, która posiada poglądy dyskryminujące m.in. Żydów, kobiety czy mniejszosci etniczne. Publikował on także rasistowskie i pełne przemocy treści o białym nacjonalizmie na stronie memów o nazwie iFunny. 

Woodward i Bernstein znali się ze swoich czasów jako koledzy z klasy w Orange County School of the Arts. Bernstein studiował na uniwersytecie w Pensylwanii. Z ustaleń śledczych wynika, że nastolatkowie spotkali się kilka razy w styczniu. Kilka dni później w parku znaleziono ciało 19-letniego geja. Jego zwłoki znajdowały się w płytkim grobie. Mężczyzna został dźgnięty nożem blisko 20 razy. 

W sierpniu prawnik Samuela Woodwarda przyznał, że jego klient ma problemy "związane z jego orientacją seksualną" oraz cierpi na syndrom Aspergena. "Pojawią się dowody, które pokazują, że jest bardzo zdezorientowany" - dodał prawnik. 

Badacz Departamentu Szeryfa Hrabstwa Orange, Craig Goldsmith, powiedział we wrześniu 2005 r. Sądowi wyższej instancji w Orange County, że komórka Woodwarda ma wiele materiałów związanych z nazistowską grupą Atomwaffen.

Grupa, której insygnia znaleziono obejmują "ideologię Trzeciej Rzeszy" wobec homoseksualistów i innych mniejszości. Wielu członków Atomwaffen świętowało zabicie Bernsteina.

Jeden plakat propagandowy wyprodukowany przez grupę zachęca osoby LGBT do odebrania sobie życia, mówiąc: "Podążaj za swoimi towarzyszami. 30 procent samobójstw jest związanych z LGBT. "

 

(Maciej Januchowski, PinkNews.co.uk, towleroad.com)