27
So, Lut

Brytyjskie diamenty po raz pierwszy w Polsce! Polska edycja LGBT+ Diamonds 2018 Business Awards

fot. nadesłane

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na Wyspach Brytyjskich LGBT+ Diamonds Business Awards są przyznawane od kilku lat. Celem plebiscytu jest nagradzanie osób oraz organizacji zaangażowanych w życie i problemy społeczności LGBT+. Ideą, jaka przyświeca akcji jest wspieranie działań propagujących równość i sprawiedliwe traktowanie wszystkich, bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. W tym roku po raz pierwszy diamenty zostały przyznane Polakom. Za działania dla polskiej społeczności nagrody otrzymali m.in.: filozof i kulturoznawca Remigiusz Ryziński, Kuba Piwowar Principal Industry Analyst Google, stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza czy inicjatywa „Tęczowy Piątek” zorganizowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii.

Obawa przed wyjściem z szafy
Strach przed dyskryminacją w miejscu pracy jest częstym problemem, z jakim borykają się mniejszości seksualne. Jak pokazuje raport „Sytuacja osób LGBT. Raport za lata 2015-2016” wydany wspólnie przez Kampanię Przeciw Homofobii, Lambdę Warszawa i Fundację Trans-Fuzja, 71 proc. osób homoseksualnych i transpłciowych nie przyznaje się do swojej orientacji czy tożsamości płciowej w pracy. Wśród najczęstszych powodów badani wymieniają obawę przed pogorszeniem sytuacji pracowniczej lub wprost - utratę pracy. Dużą wagę mają także uszczypliwe komentarze mało tolerancyjnych współpracowników. Z drugiej strony wielu ankietowanych uważa, że gdyby mogli się ujawnić, pozbawieni presji otoczenia, byliby bardziej produktywni w wykonywanych zadaniach. Dlatego coraz więcej organizacji przykłada dużą wagę do kultury organizacyjnej, w którą na porządku dziennym wpisuje się brak dyskryminacji i wzajemna tolerancja. Coraz więcej mówią o niej same marki, jak i pojedyncze jednostki działające na rzecz wspierania społeczności LGBT+, także w Polsce.
Międzynarodowe korporacje i organizacje coraz częściej formułują wspólny głos wspierający prawa pracowników i społeczności LGBT+. To dobry znak. Budowa takiego środowiska pracy, w którym każdy jest szanowany i ceniony to duża odpowiedzialność. Dlatego pierwsza edycja plebiscytu LGBT+ Business Awards w Polsce to szansa podziękowania osobom i organizacjom, które cały czas walczą o tolerancję i równość wśród polskich społeczności - podkreśla Neil Walker, dyrektor NatWest Poland.


Polskie tęczowe diamenty rozdane
Gala LGBT+ Diamonds 2018 Polish Business Awards, sponsorowana przez NatWest odbyła się w Polsce po raz pierwszy. W wydarzeniu wzięli udział przede wszystkim przedstawiciele świata biznesu, wspierający walkę z dyskryminacją w środowisku pracy. Głównym punktem wieczoru były przyznawane po raz pierwszy statuetki dla osób i organizacji wspierających pracujące społeczności LGBT+. Nagrody, objęte patronatem Karty Różnorodności oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, przyznano w siedmiu kategoriach, a całość uświetnił muzyczny występ Michała Kwiatkowskiego.


Pierwsze polskie diamenty otrzymali:
- Nielsen w kategorii Pracodawca roku wspierający osoby LGBT+ (LGBT+ supporting employer of the year),
- Credit Suisse Poland LGBT & Ally Network Credit Suisse Poland w kategorii Pracownicza sieć LGBT+ roku (LGBT+ employee led network of the year),
- Kuba Piwowar, Google w kategorii Ambasador osób LGBT+ w biznesie (Business LGBT+ ambassador),
- Remigiusz Ryziński w kategorii Ambasador osób LGBT+ w życiu publicznym (LGBT+ ambassador outside business world),
- „Tęczowy Piątek” Kampania Przeciw Homofobii w kategorii Inicjatywa roku wspierająca osoby LGBT+ (LGBT+ supporting initiative of the year),
- Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza w kategorii partnerstwo roku, organizacja pozarządowa (non-governmental organization of the year),
- Martyna Kaczmarek, Ben & Jerry’s ex aequo Dominik Kuc w kategorii Wschodząca gwiazda (LGBT+ Rising Star Award).


LGBT+ Diamonds Business Awards są przyznawane w Wielkiej Brytanii od trzech lat. Wśród nagodzonych w zagranicznych edycjach znalazły się takie marki jak Netflix, YouTube czy PWC, a ze znanych nazwisk - Kylie Minogue, Tom Daley czy sir Richard Branson. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na: www.polishlgbtawards.pl.

 

(informacja nadesłana)