16
So, Sty

Powstała gra, w której Jezusem lub Hitlerem można zabijać przedstawicieli społeczności LGBT

fot. materiały prasowe

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jesus Strikes Back: Judgement Day, tak nazywa się gra, w której można wcielić się m.in. w Jezusa lub Hitlera i zabijać osoby ze społeczności LGBT+, feministki czy lekarzy podających szczepionki dzieciom. Autorzy nie widzą w niej nic złego - to wzruszająca opowieść o grupie nieprawdopodobnych przyjaciół, którzy przemierzają zwariowany świat - opisują swoją grę. 

Oficjalnie postaci biorące udział w grze nie są Jezusem, Trumpem, Putinem czy Hitlerem. Ich nazwy zostały zmienione. W grze mamy zatem Dolph, Pootin, Tromp, Mussilino czy Napolion. Jednak podobieństwo występuje nie tylko w nazwach, ale i wyglądzie postaci. - Hitler nie jest wymieniony ani nie występuje w naszej grze. Być może zostaliście wprowadzeni w błąd przez stworzoną przez nas fikcyjną postać Dolf. Założyliście zapewne,, że skoro jest Austriakiem i ma wąsy, to jest Hitlerem. W takim przypadku jesteście obrzydliwymi faszystami i rasistami i obraziliście całą społeczności Austriaków z wąsami. - piszą autorzy gry. 

Wzruszająca opowieść o grupie przyjaciół?

Autorzy gry Jesus Strikes Back: Judgement Day chcą ją "sprzedać jako pełną dobra rozrywkę. Jeżeli oczywiście pominie się fakt zabijania ludzi m.in. tych ze społeczności LGBT+. - Jesus Strikes Back: Judgement Day to wzruszająca opowieść o grupie nieprawdopodobnych przyjaciół, którzy przemierzają zwariowany świat. To gwarantowana zabawa dla całych rodzin pokazująca powrót Jezusa do postapokaliptycznego świata nawiedzonego przez radykalnych socjalistów oraz fanatyków religijnych. Wraz z całkowitym upadkiem światowej cywilizacji, wolności i niepodległości świat który uważaliśmy za oczywisty jest już tylko odległym wspomnieniem, a ten kto jest bez grzechu ma pierwszy wystrzelić pocisk. - uważają twórcy gry. 

Jak podaje Antyradio.pl - Oprócz walki o zbawienie świata od socjalistów, feministek, lekarzy, terrorystów i nielegalnych obcych autorzy Jesus Strikes Back: Judgement Day przewidzieli możliwość rozszerzenia krucjaty na planetę Akbar, z której pochodzi całe zło. 

 

Pierwsza wersja gry ma pojawić się w siecie bezpłatnie. Jej premierę zapowiedziano na 1 lutego przyszłego roku. 

 

(Maciej Januchowski)