14
Pt, Sie

Prestiżowa nagroda GLAAD za wsparcie społeczności LGBTQ dla Madonny

fot. x-news

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Madonna, Królowa Popu zostanie wyróżniona prestiżową nagrodą Advocate for Change Award za wsparcie społeczności LGBTQ. Nagrodę ma odebrać w maju. 

Dzieki swojej światowej sławie piosenkarka może oddziaływać na wielu ludzi. Fanów jej muzyki, ale nie tylko. Jej głos jest słyszalny, a od lat Madonna porusza tematy związane ze społcznością LGBT+. Nie bez znaczenia jest to dla tęczowej społeczności. Nagroda Advocate for Change Aword to podziękowanie za jej wieloletnie wsparcie. Zostanie wręczona artystce podczas gali GLAAD  Media Award, 4 maja w Nowym Jorku. Będzie tym samym drugą osobą i pierszą kobietą, która otrzyma to wyróżnienie ze względu na to, że przyczyniła się do "zmiany postrzegania osób LGBTQ na świecie". Jako pierwszy nagrodę otrzymał  były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton. Miało to miejsce w 2013 roku. 

"Madonna zawsze była i zawsze będzie największym sojusznikiem społeczności LGBTQ i zasługuje na tytuł naszego największego sojusznka oraz jego uczczenie podczas największej imprezy GLAAD w historii" - powiedziała Kate Ellis, prezes i dyrektor generalny GLAAD w oświadczeniu dla HuffPost. "Od kryzysu HIV po międzynarodowe problemy LGBTQ, nieustraszenie przekonuje do świata, w którym ludzie LGBTQ są ​​akceptowani. Jej muzyka i sztuka były od lat zbawiennymi punktami życia dla osób LGBTQ, a jej afirmujące słowa i działania zmieniły niezliczone serca i umysły. "

 

(Maciej Januchowski/ huffingtonpost.com)