24
Śr, Lut

Homoseksualiści nie powinni oddawać krwi. Skandaliczne materiały dla studentów medycyny na Śląsku

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od osób homoseksualnych nie powinno się pobierać krwi, bo są w grupie ryzyka (jako narkomanii). Taki wniosek płynie z materiałów dydaktycznych, które otrzymali studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Rektor uczelni wszczął postępowanie wyjaśniające. 

Materiały o co najmniej kontrowersyjnej treści zostały dostarczone studentom kierunku położnictwo na oficjalnej platformie e-learningowej. Poza tym, że osoby homoseksualne zostały wrzucone do grupy narkomanów podano również, że przenoszą choroby weneryczne. Z tych właśnie powodów powinny być odrzucane, jako potencjalni dawcy krwi. 

Informację wyłapała jedna ze studentek, która postanowiła zadziałać i zgłosić swoje zastrzeżenia co do prawdziwości zawartych w wykładzie danych. Dziewczyna wystosowała list do rektora uczelni, w którym napisała - Jako studentowi jest mi wstyd, że wykładowcy przekazują takie rzeczy studentom na wykładach. Liczę, że zareaguje Pan na zaistniałą sytuacje, gdyż wydaje mi się ona niedopuszczalna. Niestety nikt z Zakładu Anestezjologi i Intensywnej Opieki Pielęgniarskiej nie miał odwagi się pod tym "dziełem" podpisać, jednak na platformę e-learning musiało ono zostać wrzucone przez konkretną osobą z jej konta, co da się sprawdzić.

Władze uczelni już uruchomiły procedurę wyjaśniającą w jaki sposób nieprawdziwe sformułowania znalazły się w materiałach dla studentów oraz kto jest za to odpowiedzialny. -odnosząc się do zgłoszenia dotyczącego wykładu dla studentów kierunku położnictwo, informuję, że wobec wskazanych treści, które pozostają w sprzeczności z obowiązującymi przepisami prawa tj. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2017 r. w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi, wszczęte zostało niezwłocznie postępowanie wyjaśniające - napisał w komunikacie rektor Śląskiego Uniwersutetu Medycznego, prof. Przemysław Jałowiecki. 

(Maciej Januchowski/ Dziennikzachodni.pl/ OMZRiK)