01
Pn, Mar

Najpierw poderżneli mu gardło, a później jego krwią napisali "On jest gejem". Studenci wstrząśnięci

Assil Belalta/ fot. Facebook

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Młody Algierczyk umarł po tym, jak dwóch napastników weszło do jego pokoju, poderżnęło mu gardło, a potem napisali krwią ofiary na ścianie "gej".

21-letni student medycyny Assil Belalta wrócił do swojego pokoju około godziny 19:00 w niedzielę wieczorem (10 lutego) w rejonie Ben Aknoun w Algierze. Po wejściu do pokoju dwóch napastników podążyło za nim i poderżnęło mu gardło. Zabrali też kluczyki od samochodu. Zabójcy zostawili wiadomość na ścianie, używając krwi ofiary: "On jest gejem". Jego przyjaciele znaleźli jego martwe ciało i zgłosili to policji.

Belalta był studentem trzeciego roku medycyny w Faculté de Médecine d'Alger. Jego profil na Facebooku mówi, że jest zainteresowany zarówno kobietami, jak i mężczyznami.

Homofobia przyczyną śmierci osób społeczności LGBT+


Alouen jest grupą aktywistów LGBTI z siedzibą w Algierii i potwierdziła szczegóły śmierci Belalty. Opowiedzieli o śmierci chłopaka na Facebooku: "Zbrodnia homofobiczna w uniwersyteckim mieście Ben Aknoun w Algierze".

Następnie dodali: "To podłe i homofobiczne działanie miało miejsce dwa tygodnie po oświadczeniach przewodniczącego Algierskiego Związku Sędziów, Laîdouniego. "Powiedział, że stowarzyszenia praw człowieka i organizacje pozarządowe, które domagają się dekryminalizacji homoseksualizmu w Algierii i walki z homofobią," depczeją wartości i podstawy narodu algierskiego, który nie wykazuje tolerancji wobec osób homoseksualnych "oraz że sędziowie będą "stawiać czoła każdemu, kto chce ustanowić prawo przeciwko specyfice ludu Algierii". "

W hołdzie Belalcie kilkuset studentów zebrało się dziś  (11 lutego) rano przed Wydziałem Medycyny Ziania w Algierze. Zgodnie z lokalną tradycją zebrani oddali hołd zmarłemu mężczyźnie minutą ciszy. Protestujący utowrzyli także łańcuch ludzki między Wydziałem Medycyny a kampusem uniwersyteckim.

 

źródło: GayStarNews.com/ Algerie 24