05
Śr, Sie

W TVP można było wreszcie zobaczyć pocałunek par jednopłciowych! (video)

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Noc z wtorku na środę nie będzie najlepsza dla Jacka Kurskiego. Widzowie TVP1 mogli zobaczyć całujące się pary jednopłciowe. 

A wszystko przez tegoroczną Eurowizję. We wtorek odbyławy się pierwsze półfinały. Najpierw jednak na scenie pojawiła się zeszłoroczna zwyciężczyni Netta. W połowie koncertu wystąpiła Dana International, która jako transseksualistka wygrała Eurowizję w 1998 roku. Zdecydowanie był to przełom nie tylko w konkursie piosenki, ale i w społecznej świadomości. Śmiało można jednak powiedzieć, że i tym razem artystka "łamie blokady". Te w TVP. Dlaczego?

Podczas gościnnego występu Dany International realizatorzy pokazywali całujące się pary. I uwaga! Wśród nich kilka razy można było zobaczyć pary jednopłciowe. Tego w Telewizji Polskiej jeszcze nie było. Przynajmniej za czasów rządów PiS i Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP. Dana zrobiła nam niezły prezent na początek tegorocznej Eurowizji :) Artystka zaśpiewała cover piosenki "Just the way you are" Bruno Marsa. Sama prezentowała się olśniewająco!

Było również kilka innych odniesień związanych ze społecznością LGBT+. Jeden z prezenterów mówił o swoim coming oucie, do piosenkarza z Hiszpanii mówił, że jego mąż też jest Hiszpanem i generalnie sporo o równości oraz tolerancji. Natomiast Artur Orzech, który pełnił rolę tłumacza tego, co było mówione podczas półfinału robił co mógł, by tych kwestii akurat nie tłumaczyć. 

(M. Januchowski)