14
Pn, Paź

"Świętuj miłość" - hymn Miesiąca Dumy stworzony przez artystów LGBTQiA

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Celebrate Love” czyli "świętuj miłość" to hymn taneczny FlipMusic Records, napisany przez Nicę Del Rosario i Lexie, a wyprodukowany przez Rap Sanchez. Wykonana przez gwiazdorską listę wykonawców i ikon LGBTQIA +, piosenka została stworzona z okazji Pride Month i corocznego Marszu Równości na Filipinach. W tym optymistycznym, pride-owym utworze Nica Del Rosario i Lexie piszą o podnoszeniu na duchu społeczności, która ma być inspirowana, by świętować miłość, której nie można uciskać, ma być odważną i walczyć o świat, w którym każdy może kochać, kogo chce.

Zgodnie z tematem tegorocznej edycji Metro Manila Pride March, #ResistTogether, „Celebrate Love” jest także okrzykiem bojowym, że szum nienawiści i ucisku nie może zagłuszyć muzyki miłości, akceptacji i świętowania. Z tym hymnem FlipMusic ma nadzieję pomóc ruchowi w utrzymaniu praw społeczności LGBTQIA + dzięki sile muzyki i głosów zjednoczonych wokół wspólnej idei.

Jest to pierwszy hymn w kraju, w którym odbywa się pride. Po raz pierwszy utwór zawiera wszystkie składy LGBTQIA +. Nagrywali ją Nica Del Rosario, BP Valenzuela, Nar Cabico, Irene Cercado z 4th Impact, Rita Martinez, Pow Chavez, Justine Peña, Kio Priest, Jethro Patalinghug, Janlee Dungca, Epey Herher, Clark Frias, Sky Teotico i Kim Andaya.

 

(opr. Maciej Januchowski)