16
So, Sty

Jej Perfekcyjność: "Mariolkaa Rebell chciała pokazać, że jest wkur...a i bezsilna a nie, że trzeba kogoś atakować"

fot. jejperfekcyjnosc.pl/PrideNews.pl

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie milkną echa występu Draq Queen Mariolkaa Rebell podczas sobotnich wyborów Mr Gay Poland. Organizator, właściciel klubu, w którym odbyło się wydarzenie oraz poznańska Grupa Stonewall odcięli się lub potępili show. Nieco zrozumienia wykazała Jej Perfekcyjność.

Jej Perfekcyjność we wpisie na swojej stronie internetowej postanowiła wypowiedzieć się w kwestii show, które można było zobaczyć w sobotę podczas wyborów Mr Gay Poland. Wtedy to Mariolkaa Rebell wystąpiła na scenie z dmuchaną lalką, która miała przyklejoną twarz arcybiskupa Jędraszewskiego. Podczas show miało dojść do podcięcia gardła lalce. 

Nie obraża mnie performens z wyborów Mr. Gay Poland 2019. Ani jako katoliczkę (no co?! nadal jestem!), ani jako osobę LGBTQ+, ani jako człowieka. Co prawda nie widziałam go na żywo ale ponieważ znam artystkę, która go wykonywała i wiem, jak wyglądają jej występy, mam więcej jak pewność, że show nie było nawoływaniem do przemocy tylko próbą artystycznego wyrażenia pewnych emocji, które nagromadziły się u wielu ludzi po słowach hierarchy. Mówiąc krótko: Mariolkaa Rebell chciała pokazać, że jest wkur...na i bezsilna a nie, że trzeba kogoś atakować. - brzmi jeden z punktów, które wypisała Jej Perfekcyjność.

 

Zwróciła również uwagę na to, że media "informują" o show wyłącznie na podstawie interpretacji fotorelacji, która pojawiła się m.in. na facebooku klubu Punto Punto "Tak jak każdy ma prawo do oceny dowolnej sztuki, na którą się natknie. Szkoda tylko, że nie byli na samym show a znów posługują się zapośredniczonymi przekazami".

Jej Perfekcyjność zauważa również, ze społeczność LGBT+ w Polsce stawia się ciągle w pozycji ofiary zamiast walczyć o swoje prawa z większą determinacją i innymi środkami. Podkreśliła również, że jest przeciwko przemocy. 

(M. Januchowski/ jejperfekcyjnosc.pl)