19
Pn, Kwi

Wyszkoni o zdjęciu z tęczową flagą: "Zaskoczyła mnie reakcja niektórych obserwatorów mojego profilu, którzy zaczęli zachowywać się agresywnie."

fot. materiały prasowe

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Anna Wyszkoni była jedną z tych polskich gwiazd, które gestami wspierały tegoroczną Paradę Równości. Wokalistka nie mogła wziąc w niej udziału, bo miała wtedy koncert, ale dała wyraz swojego wsparcia dla uczestników. 

Wyszkoni w dniu, kiedy odbywała się Parada Równości w Warszawia grała koncert w Kostrzynie nad Odrą. Dlatego też nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu. Postanowiła jednak wrzucić na swój profil na instagramie zdjęcie z tęczową flagą i pozdrowieniami dla uczestników Parady. Jak się okazuje lub jak łatwo się domyślić, nie wszystkim jej fanom się to spodobało. 

Artystka mówi o tym podczas wywiadu, który został opublikowany na stronie internetowej Waszego Radia FM - Nie kalkulowałam. To była moja wewnętrzna potrzeba. Bardzo żałowałam, że nie mogłam być na Paradzie Równości, ale akurat miałam koncert. Działam zgodnie z tym, co podpowiada mi serce. Jestem człowiekiem, który zawsze będzie bronić wolności każdego z nas. Uważam, że jeśli dorosła osoba nikogo nie krzywdzi, to ma prawo do wolności i praw człowieka dokładnie takich samych jak wszyscy inni. Zaskoczyła mnie reakcja niektórych obserwatorów mojego profilu, którzy zaczęli zachowywać się agresywnie. Ale takie komentarze powodują, że jeszcze bardziej zbliżam się do osób ze środowisk LGBT, które z taką agresją muszą się mierzyć na co dzień.

 

Przypomnijmy, że rok wcześniej Anna Wyszkoni brała udział w Paradzie Równości w Madrycie. 

(Maciej Januchowski)