29
Śr, Cze

Once Upon a Queer. Filmy i archiwum dla tolerancji

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Projekt Once Upon a Queer propaguje tolerancję i świadomość queerowej kultury w Europie Wschodniej, a w szczególności w Ukrainie. Tworzysz i masz pomysł, w jaki sposób poprzez prace wideo poruszyć tematy związane z historią queer, tożsamością płciową i prawami osób LGBTQ+? Zgłoszenia można nadsyłać do 9 stycznia.

Przedsięwzięcie ma interdyscyplinarny charakter – łączy sztukę wizualna, performans, badania terenowe i dziennikarstwo. Wybranych dziesięć osób (pięć z Polski i pięć z Ukrainy) będzie miało za zadanie przyczynić się swoimi filmami do zwiększenia świadomości na temat mniejszości seksualnych wśród ukraińskiej publiczności. Działania w tym kierunku, prowadzone przez pozarządowe podmioty, są kroplą w morzu potrzeb. Once Upon a Queer zakłada stworzenie platformy, w Polsce i w Ukrainie, gdzie filmy będą prezentowane cyklicznie, a jednocześnie będzie ona pełniła funkcję ogólnodostępnego archiwum queerowej historii.

Zapewniamy wynagrodzenie o wysokości 1000 euro brutto oraz wsparcie merytoryczne. Czekamy na osoby, które chcą i potrafią walczyć z barierami i stereotypami za pomocą działań artystycznych. Zgłoszenia, zawierające portfolio oraz opis idei należy przesłać w języku angielskim na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt zainicjowany został przez Alinę Kleytman.
Inspirator projektu i autor jego nazwy: Oleksandr Halishchuk.

Zespół kuratorski: Alina Kleytman, Kateryna Filyuk, Waldemar Tatarczuk, Karol Radziszewski.

Partnerkami projektu są organizacje non-profit Izolyatsia i Queer Archives oraz Galeria Labirynt. Jest on wspierany przez Unię Europejską i Goethe-Institut w ramach programu „House of Europe”.

Szczegóły na stronie https://labirynt.com/wydarzenia/once-upon-a-queer-open-call-zgloszenia-do-9-01/

Link do wydarzenia Fb (EN, UKR, PL): https://www.facebook.com/events/4795611807225826