05
Wt, Gru

AFERA MAILOWA: Rząd PiS-u organizował w SE kampanię nienawiści przeciwko LGBT+?

fot. poufnarozmowa.com

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co jakiś czas na stronie poufnarozmowa.com publikowane są screeny maili, które zostały wykradzione ze skrzynki Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera Matusza Morawieckiego. Za rządów PiS standardem stało się korzystanie z prywatnej poczty przez polityków i urzędników, co doprowadziło do poznania rozmów i działań jakie członkowie zjednoczonej prawicy prowadzą w swoim gronie. 

Dziś opublikowana została wiadomość z 14 marca 2019 roku. Nadawcą jest Mariusz Chłopik, który od 2018 roku, prawdopodobnie dzięki partyjnemu zaangażowaniu, zatrudniony został na stanowisku dyrektora ds. marketingu sportowego w PKO Banku Polskim. Pisze on o materiale, który ma ukazać się następnego dnia w Super Expressie. To artykuł o tym jakoby Zofia Klepacka miała dostawać groźby śmierci od osób LGBT+ lub osób sojuszniczych. Wiadomość została opatrzona komentarzem o potrzebie poszukiwania innych celebrytów, którzy "będą krytykować LGBT, na razie udało się nam z Z. Boniek i jutro Zosia Klepacka". Działanie wygląda na organizację kampanii nienawiści wymierzoną przeciwko społeczności queer. Chłopik załączył do wiadomości również screeny innych materiałów, które w złym świetle pokazują na łamach Super Expressu tematykę związaną z LGBT. 

Czy redakcja Super Expressu otrzymała za opublikowane materiały szkalujące osoby LGBT+ pieniądze? Czy polski rząd zlecał i  płacił za tego typu treści? Jaka jest w tym rola Banku PKO? Czy celebryci wskazani przez Mariusza Chłopika otrzymali pieniądze lub inna obietnicę np. sponsoringu w zamian za oczernianie społeczności LGBT+? Pytania wysłaliśmy do zainteresowanych i czekamy na odpowiedzi. 

 

(tekst: Maciej Januchowski / fot. poufnarozmowa.com)