02
Cz, Lut

KRRiT badała czy „Prince Charming” namawiał do gejowskich ślubów

fot. materiały prasowe

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po skargach 4 osób postanowiła skontrolować pod względem ochrony nieletnich program „Prince Charming”. Gejowskie show randkowe wzbudziło atak paniki u części konserwatywnego społeczeństwa.

Po pierwszym odcinku wyemitowanym w TTV do KRRiT wpłynęła jedna skarga, a później kolejne trzy. Osoby, które je wystosowały skarżyły się głównie na format, tylko jedna dotyczyła konkretnego odcinka. Trudno jednak wyobrazić sobie co mogło wzbudzić negatywne emocje skoro odcinek opierał się głównie na przedstawieniu uczestników. Nie było nawet jednego pocałunku (a może właśnie na ten brak ktoś się poskarżył?). Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa instytucji mówiła wtedy serwisowi Wirtualnemedia.pl, że "Główny zarzut to propagowanie nieodpowiednich wzorców zachowań. To jest niemoralnych i obscenicznych".

Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wystąpili do nadawcy programu o jego zapis. Jeden odcinek, który trwa około godziny analizowano przez 4 miesiące.

- Postępowanie wyjaśniające dotyczące skargi w sprawie audycji z cyklu „Prince Charming” (emisja: TTV, 2 listopada 2021 r.) zakończyło się i nie wykazało naruszenia przez nadawcę przepisów ustawy o radiofonii i telewizji – poinformowała serwis Wirtualnemedia.pl Karolina Czuczman z Zespołu Rzecznika Prasowego KRRiT.

To oznacza, że w badanym odcinku nie pokazano treści, które miałyby zagrozić rozwojowi widzów w wieku powyżej 16 lat, to jest scen przemocy czy seksu. Zgodnie z prawem w godzinach 20.00 - 23.00 można emitować materiały przewidziane dla odbiorców od 16 roku życia, a od 23.00 tylko dla dorosłych widzów.

Co ciekawe członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji badali również czy program "Prince Charming" nakłania do zawierania homoseksualnych małżeństw! Badano scenariusz pod względem tego, czy "nie zawiera wątków dotyczących zachowań bohaterów, które miałyby prowadzić do sformalizowania związku i zawarcia małżeństwa, co byłoby sprzeczne z obowiązującym w Polsce prawem" – poinformowała Czuczman.

„Prince Charming” to gejowski program randkowy, w którym 13 singli walczyło o serce Księcia. W jego rolę wcielił się model i producent sesji zdjęciowych Jacek Jelonek. Uczestnicy mieli do wykonania zadania, a nagrodą była randka z Księciem. Program umieszczono najpierw w serwisie streamingowym Player.pl, a później emitowano na antenie TTV. Nie wiadomo czy TVN Grupa Discovery zdecyduje się na kolejną edycję show.

 

ZOBACZ: Rozmowa z Jackiem Jelonkiem i Oliwerem Kubiakiem