21
Cz, Paź

Nagradzany na festiwalach polski film "Eden" do zobaczenia za darmo!

fot. materiały prasowe

Rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krótkometrażowy polski film "Eden" był pookazywany m.in. na 10. LGBT Film Festivalu w kategorii short films. To jednak nie jedyne miejsce, gdzie można było go zobaczyć. 

Jak udało nam się policzyć "Eden" został wyświetlony na 16 festiwalach w ciągu dwóch lat. Zdobył też kilka nagród: 2 miejsce Jury Młodzieżowe Ursus na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Up to 21 2018. Z kolei na Polish Short Film Festival w Las Vegas 2018 zwyciężył w kategoriach "Best LGBT Film" i "Best Love Story". Film w reżyserii Jędrzeja Górskiego można zobaczyć już bezpłatnie. Nagranie poniżej.

 

Jędrzej Gorski -  Student ostatniego roku w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale reżyserii. Jego krótkometrażowy filmy ,,Eden” i ,,Lena” otrzymały nagrody w Polsce jak i na świecie. Najnowszy film, musical ,,Całe moje życie” wygrał dwa festiwale międzynarodowe. Jędrzej jest drugim reżyserem serialu ,,Kontrola”, który osiągnął ponad 30 mln wyświetleń na YouTube. Pracował z kilkoma zespołami muzycznymi jako reżyser teledysków. Aktualnie pracuje przy drugim sezonie serialu ,,Kontrola” oraz serialu ,,Random” dla Storytel wraz z Nataszą Parzymies.

Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest Paweł Kasterski. W rolach głównych wystąpili Daniel Namiotko i Daniel Skrzypczak.

(Maciej Januchowski)