[REQ_ERR: 403] [KTrafficClient] Something is wrong. Enable debug mode to see the reason.
Notice: PHP Startup: Error reading from ! in /pridenews/plugins/system/tagz/tagz.php on line 366
Minister Błaszczak o Marszu w Poznaniu: "Parada sodomitów" (video) - Pridenews.pl - portal LGBT
19
So, Cze

Minister Błaszczak o Marszu w Poznaniu: "Parada sodomitów" (video)

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak nazwał Marsz Równości w Poznaniu "paradą sodomitów". Słowa te padły w ulubionej telewizji środowiska PiS czyli TV TRWAM.

Skandaliczne to mało powiedziane. Słowa, które padły z ust Ministra Obrony Narodowej zasługują na największe potępienie. Minister zamiast mówić o militarnym bezpieczeństwie kraju, na co wskazywałaby belka informacyjna umieszczona u dołu ekranu, mówił o Marszu Równości, który w ten weekend odbył się w Poznaniu. Z ust ministra padły słowa "Teraz mieliśmy też do czynienia z takim zdarzenie, że kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzuć innym swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich". Błaszczak odniósł się również do odmowy przez niektórych motorniczych podjęcia pracy w udekorowanych tęczowymi flagami tramwajach "(...) to wszystko co jest po bożemu skonstruowane to jest normalne, a jeżeli ktoś próbuje nam narzucić coś co normalne nie jest, to wtedy spotyka się z oporem".

 

Słowa ministra skomentował m.in. pisarz Jacek Dehnel, który odniósł sie w kilku zdaniach do słów Błaszczaka na facebooku: "Panu Błaszczakowi pragnę przypomnieć, że sodomici zostali zgładzeni nie za homoseksualizm, tylko za złamanie świętych praw gościnności. Dlatego to nie osoby LGBT są sodomitami, tylko ci, do których - jak do ciebie, Błaszczaku, zamykający granice Polski przed wojennymi uchodźcami - Jezus mówi: "Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny. Byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie. Czegoście nie uczynili jednemu z tych najmniejszych, tegoście i mnie nie uczynili."  

 

Oburzenia na słowa ministra Błaszczaka nie kryje Grupa Stonewall, oraganizator Poznań Pride Week i Marszu Równości w stolicy Wielkopolski. - Są skandaliczne. W jakim państwie w 2018 roku minister zwraca się do milionów obywateli per “sodomici”? Na jakiej podstawie sugeruje, że jesteśmy “nienormalni”? - mówi Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy Grupy Stonewall w artykule poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej.

 

Maciej Januchowski