16
N, Maj

Disneyland w Paryżu zorganizuje pierwszą paradę równości!

fot. Disneyland

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Disneyland w Paryżu zorganizuje pierwszą w swojej historii paradę równości! Event odbędzie się 1 czerwca.

Wydarzenie zostało nazwane "Magic Pride". Będzie to pierwszy oficjalny event równościowy w Disneylandzie. Jak informuje portal Noizz.pl - Środowiska LGBTQ nieoficjalnie organizowały podobne eventy już we wcześniejszych latach.

Paryski Disneyland planuje początek parady na godzinę 20.00. Będzie to okazja do zwiedzenia parku rozrywki po zmroku. O odpowiedni klimat mają zadbać nie tylko postaci znane z bajek, ale również DJ-e, animatorzy i artyści. Goście będą mogli skorzystać również z bazy noclegowej. Koszt dwudniowego pobytu wraz z biletem na paradę to 600 euro. Sam wstęp na "Magic Pride" będzie kosztował około 90 euro. 

Skąd pomysł na paradę równości w Disneylandzie? -- Różnorodność i równość są dla paryskiego Disneylandu ważnymi wartościami i każdego roku gościmy tu miliony osób o różnym pochodzeniu, płci oraz seksualnej orientacji. Zależy nam na stworzeniu przyjaznego otoczenia dla wszystkich naszych gości, gdzie magia będzie dostępna dla każdego - powiedział w wywiadzie dla NBC News przedstawiciel medialny Walt Disney Company, którą to wypowiedź cytuje Noizz.pl. 

Paryski Disneyland wybierając datę wydarzenia kierował się dwoma czynnikami.  1 czerwca to Dzień Dziecka, a jednocześnie początek Miesiąca Dumy. 

 

(Maciej Januchowski/ Noizz.pl)