08
Śr, Gru

Gnieźnieńscy artyści wspierają Marsz Równości w Pierwszej Stolicy

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

SIKSA i Szegetz, czyli gnieźnieńscy artyści wspierają Marsz Równości w Gnieźnie. W piątek wystąpią na beneficie, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizację kwietniowego wydarzenia.

13 kwietnia ulicami Gniezna przejdzie pierwszy w historii tego miasta Marsz Równości. Przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą. Wśród osób wspierających inicjatywę są również gnieźnieńscy artyści SIKSA i Szegetz. W piątek (15.03) wystąpią oni podczas „Benefitu na Marsz Równości w Gnieźnie”. Impreza odbędzie się w poznańskiej klubo-kawiarni PIES andaluzyjski przy ulicy Nowowiejskiego 17. Poza częścią artystyczną przygotowana została również loteria z ciekawymi fantami. Każdy los będzie wiązał się z jakimś upominkiem. - Będzie można usłyszeć premierowe wykonanie materiału „Palemosty nielegal” SIKSY oraz niepremierowe wykonanie, wiecznie niepowstającej EP-ki „Prześwit” Szegetza – mówią artyści. – Będzie o Gnieźnie, o życiu w Gnieźnie i w sumie po raz pierwszy spotkamy się na jednej scenie z Szegetzem – dodaje SIKSA.

Zebrane środki wspomogą organizację Marszu Równości w Gnieźnie. W internecie prowadzona jest również zbiórka na rzecz Marszu (link do zbiórki: https://zrzutka.pl/2n7ccb ). Do tej pory udało się zebrać 60% z planowanych 3 tysięcy złotych.

 

(Maciej Januchowski, rzecznik prasowy Marszu Równości w Gnieźnie)