08
Śr, Gru

Radni z Gniezna po raz drugi odrzucili deklarację anty-LGBT

fot. Dawid Majewski

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Radni Rady Miejskiej w Gnieźnie podczas sesji po raz drugi odrzucili projekt deklaracji anty-LGBT. Uchwałę usilnie próbuje przeforsować radny PiS-u Paweł Kamiński. 

Rada Miasta Gniezna po raz kolejny zajęła się projektem uchwały "Gniezno jest miastem wolnym od ideologii LGBT". Deklaracje usilnie próbują przeforsować radni Prawa i Sprawiedliwości na czele z Pawłem Kamińskim. Radny Kamiński od samego początku posługując się półprawdami przedstawia społecznośc LGBT+ w złym światle. Był on jednym z najbardziej aktywnych krytyków pierwszego w tym mieście Marszu Równości, który przeszedł ulicami Pierwszej Stolicy w kwietniu. 

Tym razem projekt uchwały trafił pod obrady całej Rady Miasta. Na 21 rajców 17 było za odrzuceniem deklaracji "Gniezno jest miastem wolnym od ideologii LGBT", a 4 za jej przyjęciem. Żaden z radnych obecnych na sesji nie wstrzymał sie od głosu. Poprzednio projekt uchwały Pawła Kamińskiego został negatywnie oceniony przez komisje i wycofany z porządku obrad sesji. W tym czasie środowiska prawicowe rozpoczęły zbieranie podpisów pod deklaracją. Radni jednak byli innego zdania i postanowili nie dawać podstaw do dyskryminacji. 

Zadowlenia z odrzucenia projektu uchwały nie kryją organizatorzy Marszu Równości w Gnieźnie. - Bardzo dziękujemy radnym Rady Miejskiej w Gnieźnie, że wykazali się rozsądkiem i nie dali się wprowadzić w szaleństwo jakie zalewa kraj, a które serwują nam przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Pokazaliście Państwo, że godność i szacunek dla drugiego człowieka jest dla Was czymś ważnym i nie może być miejsca na dyskryminację osób, które są równoprawnymi mieszkańcami Gniezna lub mają do miasta sentyment i często do niego wracają. Poprzez swoją decyzję pokazaliście również to, że chcecie by Gniezno było miastem równości dla każdego. - napisali na swoim profilu na facebooku. 

Poniżej treść deklaracji "Gniezno jest miastem wolnym od ideologii LGBT":

Mając na uwadze ponad tysiącletnią historię Państwa Polskiego, którego chrześcijańskie źródło wybiło właśnie w Gnieźnie oraz zasady życia społecznego regulowanego prawem naturalnym, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich ideologii LGBT, które uderzają w wychowanie młodych pokoleń, trwale deformują kształt naturalnej rodziny jako gwaranta rozwoju społeczeństwa:

1. Dokonamy wszelkich starań, by chronić nasze dzieci przed demoralizującą, deprawującą i niszczącą seksualizację według pseudopostępowych standardów Światowej Organizacji Zdrowia i nie pozwolimy na obecność w naszych szkołach tzw. "edukatorów" seksualnych.

2. Nie wyrażamy zgody na obecność w naszych szkołach tzw. latarników, czyli funkcjonariuszy ideologicznej poprawności. Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców.

3. Zapewnimy obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT, która zagraża prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.

4. Nie pozwolimy na wywieranie jakiejkolwiek administracyjnej presji na rzecz stosowania politycznej poprawności, zwanej słusznie homopropagandą.

Jednocześnie deklarujemy, że w sferze działań publicznych, pozostaniemy wierni wielowiekowej tradycji ukształtowanej w ramach cywilizacji łacińskiej.

 

(Maciej Januchowski)