[REQ_ERR: 403] [KTrafficClient] Something is wrong. Enable debug mode to see the reason.
Notice: PHP Startup: Error reading from ! in /pridenews/plugins/system/tagz/tagz.php on line 366
Poznań. Dziś wybory Miss Lesbian, a jutro Mr Gay Poland - Pridenews.pl - portal LGBT
19
So, Cze

Poznań. Dziś wybory Miss Lesbian, a jutro Mr Gay Poland

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Piątek i sobota dla poznańskiego środowiska LGBT+ zapowiada się bardzo ciekawie. W piątek w klubie Punto Punto w Poznaniu odbędą się pierwsze w Polsce wybory Miss Lesbian Poland, w sobotę czeka nas za to 4 edycja konkursu Mr Gay Poland.
 
Wybory Mr Gay Poland w Polsce odbywają się od 2015 roku. W zeszłym roku Polska była gospodarzem konkursu Mr Gay Europe – największej imprezy LGBT w Europie. „Z roku za rok nasz konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto zaznaczyć, że w przyszłym roku będziemy obchodzić dosyć huczny jubileusz 5-lecia istnienia konkursu.” - mówi Paweł Zabilski, dyrektor konkursu. Zwycięzcami poprzednich edycji konkursu byli m.in. Andrzej Berg, Kacper Sobieralski czy Łukasz Sabat. „Nie jesteśmy typowym konkursem piękności. System oceny kandydatów stworzony jest w ten sposób, że wygląd stanowi tylko 40% oceny, 60% to wiedza na temat środowiska LGBT oraz ich pomysł na kampanie społeczną dla naszego środowiska.”-  mówi Zabilski.
 
Nowością jest konkurs Miss Lesbian Poland. „To pierwszy taki konkurs w Polsce oraz jak się okazało Europie. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami europejskimi, aby w przyszłym roku podobne konkursy odbyły się w innych krajach Europy.” - mówi Zabilski.
 
Dlaczego wybory co roku odbywają się w Poznaniu? Organizatorzy mówią otwarcie „Poznań jest bardzo otwartym i tolerancyjnym miastem. To taka jakby nasza społeczna stolica”. Wybory zaczynają się w piątek i sobotę o godzinie 21.00.
 
Kandydatów na Mistera znajdziecie TUTAJ.
 
(inf. prasowe)