16
N, Maj

Piosenka Polaka Kuby Jasieckiego hymnem tegorocznego Borås Pride

fot. screen z YouTube

Wiadomości
Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sieci zadebiutował właśnie tegoroczny hymn Borås Pride 2020. Jego twórcą i wykonawcą jest Polak, Kuba Jasiecki!

"Ray of light" czyli "Promień światła" tytuł piosenki Kuby, która stała się hymnem wydarzenia w Borås w Szwecji. Pride w mieście liczącym nieco ponad 60 tysięcy mieszkańców zaplanowany został od 6 do 8 sierpnia. Program, z którym możecie się zapoznać TUTAJ jest bogaty i różnorodny. Zaplanowano występy artystów, projekcje filmów czy spotkania związane z literaturą, a to tylko niewielki procent atrakcji. 

Wracając jednak do piosenki "Ray of light". Jak się okazuje powstała ona zupełnie naturalnie i bez problemów. - Obudziłem się pewnego dnia i usłyszałem całą melodię. Gotową. Od samego początku do końca - zdradza artysta i dodaje - Nigdy mi się nie zdarzyło.

Utwór jak i teledysk powstały w międzynarodowym składzie. W warstwę muzyczną zaangażowany był Michael Casey. - Chcieliśmy, aby piosenka sprawiała, że ​​czujesz się lekki jak bryza i czujesz, że świecisz jasno jak Promień Światła, którym jesteś codziennie, bez względu na przeszkody - przyznaje Kuba Jasiecki. Ponadto w produkcją piosenki zajęli się Przemek Grzelak, Wiesław Grzelak (który odpowiadał za mastering) oraz Marcin Grzella. Z kolei teledysk stworzyli Szwedzi. Byli to Bart Fórman, Damian Grien, Agness Buchert, a pomagała im Natalia Niedziela. 

Zarówno utwór jak i teledysk są lekkie i przyjemne. Muzyka bardzo szybko wpada w ucho (zanim napisałem ten tekst wysłuchałem piosenki już ze 120 razy). Kuba przede wszystkim sukcesywnie wysyła w świat kolejne swoje numery. Rytmy, jakimi operuje w swoich utworach są idealne na rynek szwedzki. Wpisują się w tamtejszy pop. Jednak i w Polsce artysta ma swoich fanów. W minionych latach wielokrotnie można było zobaczyć go na polskich scenach, choć od około dekady na stałe mieszka w Szwecji. Tam w 2014 roku wyszedł za mąż za Szweda. 

(Maciej Januchowski)