Parada Równości 2018

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Parada Równości już 9 czerwca!

Parada Równości już 9 czerwca!

W sobotę, 9 czerwca, ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości – przemarsz wszystkich tych, którzy i które domagają się Polski otwartej i tolerancyjnej. Ten tęczowy dzień zaczniemy już o godzinie 12:00, kiedy to pod Pałacem Kultury i Nauki stanie Miasteczko Równości. Jest to kolorowy piknik, podczas którego będą miały okazję zaprezentować się wszelkie organizacje pozarządowe i nasi partnerzy. Będziecie mogli najeść się smakołyków w strefie gastronomicznej, wrzucić na luz w strefie chilloutu lub porozmawiać przy stoiskach z przedstawicielami organizacji pozarządowych, działającymi w obszarze grup mniejszościowych. Więcej o wystawcach i stoiskach tworzących Miasteczko Równości przeczytacie na naszym oficjalnym wydarzeniu.

Około godziny 15:00 ruszy przemarsz, którego trasa, ze względów bezpieczeństwa, zostanie podana na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Szerokimi ulicami Warszawy przejadą platformy pełne radości, muzyki i różnych atrakcji. Kolejność zostanie wyłoniona miesiąc przed, w wyniku losowania, aby wszystkie osoby mogły bawić się wraz ze swoją ulubioną organizacją. Parada wyruszy i zakończy się pod Pałacem Kultury i Nauki.

Po marszu zapraszamy serdecznie na otwarty koncert. Więcej o artystach i artystkach dowiecie się z wydarzenia. Zależy nam aby wszystkie osoby, bez względu na swój status ekonomiczny, mogły wspólnie bawić się i czerpać radość z Najpiękniejszego Święta Równości, dlatego też koncert jest darmowy. W jego trakcie wciąż będzie czynne Miasteczko Równości. Wszyscy, którzy nie zdążyli tego zrobić przed przemarszem, będą mogli zaopatrzyć się w jedzenie i picie, porozmawiać z wystawcami lub kupić coś na ich stoiskach.

Mając wzgląd na obowiązującą ciszę nocną, koncert zakończy się o godzinie 23:00. Nie martwcie się jednak! Zaraz po koncercie odbędzie się afterparty, na którym wszyscy są mile widziani i widziane. Zapraszamy do klubu Jasna 1, który na czas wydarzenia połączy się z Metropolis. Oznacza to trzy sale, w których będzie rozbrzmiewać zupełnie różna muzyka, dzięki czemu każda osoba będzie miała szansę znaleźć coś dla siebie.

Zarówno w tygodniu przed, jak i po Paradzie Równości, będą odbywać się różne ciekawe wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy. Spis wszystkich wydarzeń Tygodnia Równości będzie można znaleźć na naszej stronie www.paradarownosci.eu, oraz w paradowym przewodniku.

Przyjdźcie i twórzcie razem z nami Najpiękniejsze Święto Równości!
Do zobaczenia!

 

(paradarownosci.eu)